loading

آموزش ثبت چهره در دستگاه حضور و غیاب

آموزش ثبت چهره در دستگاه حضور و غیاب

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه صحیح ثبت چهره در دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره آشنا کنیم. پیش از هر چیزی شما باید یک دستگاه حضور و غیاب متناسب با محیط کاری و صد البته بودجه در نظر گرفته شده خود تهیه کنید و به کمک کارشناس نصب دستگاه را در محل مناسب نصب کنید.

به این منظور باید دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره، را در ارتفاع 1.1 متری از سطح زمین نصب نموده وبه این نکته توجه داشته باشید که محل نصب به گونه ای باشد که فرد بتواند در فاصله 0.5 متری در مقابل دستگاه قرار گیرد. شایان ذکر می باشد که فواصل در نظر گرفته شده مناسب برای استفاده افرادی با قد استاندارد بین 155 تا 185 سانتی متر می باشد.

هرچند این فاصله به طور مستیقم بستگی به این موضوع دارد که فرد چهره خود را به طور کامل و واضح در دستگاه ببیند، در صورتی که تصویر فرد بسیار روشن باشد لازم می باشد با مقداری جابجایی می توان نتیجه بهتری را داشت و در صورتی که تصویر تاریک باشد، باید به دستگاه نزدیکتر شود.

یکی از نکاتی که باید در رابطه با کار با دستگاه های کنترل تردد تشخیص چهره به آن توجه داشت، محل نصب آنها می باشد که در عملکرد صحیح این دستگاه ها تاثیر بسزایی دارد. توجه داشت باشید که دستگاه را در محلی با نور مناسب نصب کنید، زیرا نبود نور می تواند باعث تشکیل تصاویر تاریک شود، هر چند دستگاه های برند نانو تایم دارای دوربین های مادون قرمز می باشد که می تواند در کمترین میزان نور، تصاویر با کیفیتی را تهیه نماید.

هرچند این فاصله به طور مستیقم بستگی به این موضوع دارد که فرد چهره خود را به طور کامل و واضح در دستگاه ببیند، در صورتی که تصویر فرد بسیار روشن باشد لازم می باشد با مقداری جابجایی می توان نتیجه بهتری را داشت و در صورتی که تصویر تاریک باشد، باید به دستگاه نزدیکتر شود. ( برای مشاهده قیمت انواع دستگاه حضور غیاب کلیک کنید)

یکی دیگر از مورادی که باید در مورد محل نصب دستگاه های حضور و غیاب به آن توجه داشته باشید، عدم نصب در محل هایی با شدت نور زیاد می باشد که منجر به عدم کارکرد درست دستگاه می شود. هر چند در برخی از مدل ها از جمله دستگاه حضور و غیاب مدل SEMI OUTDOOR 8000و دستگاه حضور و غیاب مدل SEMI OUTDOOR 7000این مشکل به طرز چشمگیری با استفاده از تکنولوژی های جدید مرتفع شده است.

برای ثبت چهره کاربر در دستگاه ، لازم می باشد که با توجه به فرمان های صوتی دستگاه، چهره فرد دقیقا در وسط دستگاه قرار گیرد و چشمان فرد دقیقا در وسط کادر سبز رنگ روی صفحه قرار گیرد.

برای تنظیم صحیح نیاز می باشد که کمی جابجا شده و عقب و جلو رفته با قرار گرفتن چشمان فرد درون کادر باید تا دقایقی چشمان ثابت باشد و سر فرد تکان نخورد، رعایت نکات فوق برای انجام کار الزامی می باشد تا تصویر فرد مورد تائید قرار گیرد.

با انجام دقیق مراحل فوق، ثبت چهره در دستگاه به درستی انجام می شود و به این ترتیب با هر بار تردد فرد، چهره فرد با اطلاعات ثبت شده مقایسه می شود و در صورت تطابق رکورد تردد فرد در دستگاه ثبت می شود.

یکی دیگر از روش های تشخیص هویت بیومتریک اشخاص که در دستگاههای حضور و غیاب مورد استفاده قرار می گیرد شناسایی بر اساس تشخیص چهره افراد می باشد که از امن ترین و غیر قابل نفوذ ترین شیوه های اهراز هویت می باشد، این الگوریتم، شناسایی با استفاده از تکنولوژی اندازه گیری و مطابقت پارامترهای اصلی چهره صورت می پذیرید. ( مطالعه مقاله انواع پورت دستگاه کنترل تردد را به شما پیشنهاد می کنیم)

عمل تشخیص و مطابقت در دستگاه تشخیص چهره، با کمک دوربین های دیجیتال بسیار حساس و نرم افزار کنترل تردد مخصوص متصل به آن انجام می شود. امروزه یکی از محبوب ترین و پر کاربرد ترین دستگاه های حضور و غیاب مورد استفاده در سازمان ها و مجموعه های کاری، سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره می باشد. در این شیوه شناسایی، با اندازه گیری نقاط اصلی صورت و تعیین فواصل بین آن یک نقشه بیومتریک از مشخصات چهره فرد برای اهراز هویت وی تهیه می شود که قابل فهم زبان های کامپیوتری می باشد.

با توجه به دریافت الگوهای یونیک در الگوریتم شناسایی تشخیص چهره مورد استفاده در اتوماسیون حضور و غیاب دارای سطح امنیت بالایی می باشند و با توجه به اینکه این روش اهراز هویت نسبت به سایر روش های بیومتریک دارای نسخه جایگزین نمی باشد، بنابریان دارای ضریب امنیتی بالا و عدم امکان تقلب می باشد. این نمونه از دستگاه های حضور و غیاب نسبت به دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی دارای سرعت بالاتری می باشد که موجب رضایت مصرف کننده و محبوبیت بیشتر این گروه کالایی می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *